Szwedzkie zioła na odchudzanie

W aptekach i sklepach internetowych można znaleźć przeróżne propozycje produktów wspomagających walkę ze zbędnymi kilogramami. Są odchudzające koktajle, tabletki, herbatki, wyciągi ziołowe itd. Skąd wiadomo, które z nich mogą być rzeczywiście skuteczne?

Wybierając jakiś produkt, który ma wspomagać odchudzanie warto zwrócić uwagę na to czy jest zrobiony z naturalnych składników. Jednak nawet wtedy będzie on działał inaczej na każdy organizm, w zależności od naszej diety, trybu życia i tempa przemiany materii. Oczywiście wiele produktów ziołowych ma działać właśnie w taki sposób, żeby przyspieszać procesy metaboliczne. Pośród preparatów ziołowych poprawiających trawienie i metabolizm można na pewno wymienić mieszankę wywodzącą się ze Szwecji. Dawno temu stworzyli ją zakonnicy, ale później była uzupełniana i dopracowywana między innymi przez dr Samsta czy Marię Treben. Osiągnęli oni takie efekty, że obecnie zioła szwedzkie są jednym ze skuteczniejszych leków medycyny naturalnej. Natomiast ceniono je wysoko już od początku, bo stosowane były w przypadku bardzo wielu dolegliwości, między innymi przy gorączce, bólu zęba, bólu gardła, zawrotach głowy czy niestrawności. Obecnie ta kompozycja ziół również uważana jest za dość uniwersalną, ale szczególnie często stosowana jest w celu wyregulowania procesów trawiennych.

Szwedzkie zioła, poprzez poprawienie wydzielania soków żołądkowych, przyspieszają trawienie. W związku z tym wpływają jednocześnie na przyspieszenie procesów przemiany materii, a zatem działają odchudzająco. Niektórzy korzystają więc z nich regularnie. Inni zażywają je doraźnie w przypadku niestrawności, skurczu żołądka czy wzdęcia. Natomiast nie należy nigdy przekraczać zalecanej dawki, bo zioła te mogą działać przeczyszczająco. Co właściwie zawiera ta szwedzka mieszanka? Zwykle w składzie szwedzkich ziół możemy znaleźć: aloes, piołun, arcydzięgiel, senes, szafran, mirrę,  kurkumę, teriak, mannę, kamforę, dziewięćsił, rabarbar i rzewień. Można kupić zarówno nalewkę z tych ziół, jak również mieszankę, którą należy zalać alkoholem i odstawić na dwa tygodnie. Podczas przyjmowania takiej nalewki trzeba mieć na uwadze, że jest ona na bazie alkoholu. W związku z tym nie mogą jej przyjmować dzieci i młodzież, kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby chorujące na marskość wątroby.