Najlepsze zioła na odchudzanie

Ponieważ łatwo dostępne preparaty i mieszanki z ziół mogą wspomagać walkę ze zbędnymi kilogramami, wielu z nas sięga po takie naturalne herbatki, wyciągi, tabletki i soki. Natomiast warto zorientować się najpierw w jaki sposób one działają i które zioła są najlepsze podczas odchudzania.

Przede wszystkim zioła przyspieszają metabolizm. Wiele z nich wspomaga procesy trawienne i dzięki temu przemiana materii zaczyna lepiej funkcjonować. Poza tym mogą oczyszczać organizm ze szkodliwych złogów i toksyn, a dzięki temu łatwiej jest spalać  nagromadzony tłuszcz. Trzeba natomiast zwróci uwagę na to czy przypadkiem spożywanie takich ziół w zbyt dużych ilościach nie powoduje biegunki. Działanie niektórych ziół może polegać także na zmniejszeniu uczucia głodu, dzięki czemu po prostu mniej się je i szybciej chudnie. Jeśli będziemy stosować mieszankę odpowiednich ziół możemy nawet skorzystać ze wszystkich tych właściwości jednocześnie.

Pośród ziół wspomagających trawienie, przyspieszających procesy przemiany materii i oczyszczających można wymienić: skrzyp polny, mniszka lekarskiego, łopian, jeżówkę, fiołka trójbarwnego, aloes, brzozę. Poza tym można także wypróbować mieszanki wymyślone dawno temu przez szwedzkich zakonników i tybetańskich mnichów, czyli po prostu zioła szwedzkie lub tybetańskie. Pierwsze działają przede wszystkim na układ trawienny, drugie regulują metabolizm. Aby odchudzanie było skuteczne trzeba najpierw oczyścić organizm, a mogą w tym pomóc także zioła moczopędne, takie jak jastrzębiec kosmaczek, pokrzywa czy ortosyfon. Z kolei na zmniejszenie apetytu działają najbardziej chleb świętojański, konjac i morszczyn. Pęcznieją ono bowiem pod wpływem wody i wypełniają żołądek. Okazuje się, że niektóre zioła mogą nawet pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Takie właściwości ma guarana dzięki zawartej w niej guaraninie, a także mate dzięki mateinie. Guaranina i mateina to po prostu kofeina. Poza tym dobrymi sprzymierzeńcami w walce z tkanką tłuszczową są zielona, czerwona i białą herbata. Zawierają one teinę, czyli także rodzaj kofeiny. Wiele osób lubi ich smak. Natomiast bez względu na to jakie zioła odchudzające i w jakiej postaci stosujemy trzeba używać ich rozważnie oraz w odpowiednich ilościach. Zbyt duże ich spożycie może powodować skutki uboczne, między innymi osłabienie i rozregulowanie organizmu.